KASYOT
Web sitemize hoşgeldiniz. Sitemizde üye yazar şair ve ozanlarımıza dair eserler, etkinlik ve haberler bulunmaktadır.

 • DOLAR
  $3.394,8000
 • EURO
  $1,5185
 • ALTIN
  $44.540,6200
 • BIST
  $288,3000

Hakkımızda

Kastamonulu Yazar Şair ve Ozanlar Topluluğu İlkeleri (KASYOT)

1. Topluluğumuzu tanıtımını içeren hiç bir sosyal medyada siyasi, dini, etnik söylem ve paylaşımlar yapılmayacak.

2. Topluluğumuzun oluşumunun amacı fikir akımı oluşturmak olduğundan dernekleşme düşüncesi taşımaz. Fakat derneklerle ve kamu kurumlarıyla birlikte ortak çalışma yapabiliriz. Bu kurumlarla festivaller, fuarlar gibi etkinlikler de ortak hareket edilecektir.

3. Kurucu kurul topluluğumuzu organize etmek, projeler geliştirmek ve topluluğu temsil etmek için oluşturuldu. Kurucular kurulu oluşum süreci tamamlandığında oluşturulacak yürütme kurulu danışma kurulu olarak devam edecektir.

4. Oluşumun çatısı Kastamonu doğumlu olmak, anne yada baba tarafından Kastamonulu olması yeterlidir.

5. Kastamonulu olmayan fakat Kastamonu üzerine araştırmalar yaparak kültürümüze katkı sunan eser sahibi kişiler topluluğumuzun önerisi ile fahri Kastamonulu olarak üye kaydı yapılabilir.

6. Tarihi, kültürel, folklorik araştırmalara destek vermek, eğitim öğretim kurumları ile işbirliği içinde etkinlikler geliştirmek, bu alanlarda süreli süresiz yayınlar oluşturmak, topluluk üyelerinin kültür sanat faaliyetlerine destek vermek ve alanımızla ilgili sanat gruplarıyla iletişim kurup ortak etkinlik yapmak, kamusal alanda yerel ve merkezi yönetimlerle kültür sanat birimleriyle koordineli faaliyetlerde bulunmak.

7. Genç meslektaşlarımızın eserlerini topluma kazandırma adına yardımcı olmak.

8. Topluluğumuz birlikte hareket edip birlikte ilerlemek felsefesi üzerine kurulduğu için geçmişte yaşananlara değil gelecekte yapacağımız projelere odaklanarak yaşadığımız sorunlara mesleki dayanışma içinde çözümler bulmaktır.

9. İstanbul da yaşayan Kastamonulu yazar şair ve ozanlarımız başta Kastamonu da olmak üzere Bursa, Ankara’da yaşayan Kastamonulu yazar, şair ve ozanların oluşumuna katkı sunmak ve orada ki oluşumlarla birlikteliği sağlamak için iletişim içinde olacaktır.

KASYOT Kurucular Kurulu

Ahmet TIĞLI – ŞAİR

Türkan KEBECİ – ŞAİR YAZAR GAZETECİ

Mustafa ÇİFCİ – ŞAİR YAZAR EKONOMİST

Rafettin AYVACI – ŞAİR REKLAMCI

Mustafa Yaşar DİLSİZ – GAZETECİ YAZAR

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM